Serwis i naprawa manualnych skrzyń biegów

Specjalizujemy się także w profesjonalnej i kompleksowej naprawie manualnych skrzyń biegów i regeneracji do samochodów wszystkich marek. Naprawa manualnej skrzyni biegu w naszym serwisie wykonywana jest z należytą starannością i dokładnością, a korzystając z nowoczesnego sprzętu możemy wykryć wszelkie usterki. Doświadczenie naszych mechaników, którzy od lat regenerują i naprawiają manualne skrzynie biegów umożliwia wychwycenie wszelkich nieprawidłowości mogących wpływać na złe funkcjonowanie skrzyni.

Naprawa manualnych skrzyń biegów wymaga dużej wiedzy i specjalistycznego sprzętu którego większość serwisów samochodowych nie posiada z uwagi na wysokie koszty zakupu i późniejszego utrzymania. Dlatego też współpracujemy z warsztatami samochodowymi, serwisami ASO z południowej Polski, a w szczególności z Krakowa, Rzeszowa, Tarnowa, Nowego Sącza czy Krosna, które to przysyłają do nas uszkodzone skrzynie manualne. Ważne aby naprawa manualnej skrzyni biegów była realizowane w odpowiednio przygotowanym do tego celu serwisie.


rozebrana skrzynia biegów
manualna skrzynia biegów - demontaż

Najczęstsze usterki manualnych skrzyń biegów

Manualne skrzynie biegów są znane z jakości i trwałości ale jak każda część w samochodzie może się zepsuć. Najczęstszymi usterkami są:

  • zużyte synchronizatory,
  • zużyte koła zębate,
  • olej do smarowania - manualne skrzynie biegów są smarowane olejem innym niż do silników. Większość producentów i serwisów twierdzi, że nie wymienia się oleju w skrzyni, jednak powinno się to robić mniej więcej co 40 tysięcy kilometrów. Wypełnienie skrzyni nieodpowiednim olejem, niewymienienie lub jego brak może mieć poważne skutki.

Objawy usterek

  • ciężka zmiana biegów - powodów może być wiele a jednym z nich jest brak oleju lub zbyt gęsty olej,
  • zgrzytanie biegów - np. zużyte synchronizatory,
  • wypadanie biegów - np. zużyte synchronizatory,
  • drganie lewarka - np. zużyte poduszki mocujące skrzynię, popychacze,
  • buczenie, "wycie" skrzyni - np. zużyte łożyska lub koła zębate,
  • nieprzyjemne puknięcia,
  • wyciek oleju.

Cena naprawy manualnej skrzyni biegów

Cena naprawy manualnej skrzyni biegów podobnie jak automatyczne skrzynie biegów jest uzależniona od stopnia uszkodzenia. Większość kosztów można ustalić dopiero po zdemontowaniu jej z samochodu. Dzięki dokładnej diagnozie jesteśmy w stanie określić, w jakim stopniu skrzynia została uszkodzona oraz ile będzie wynosiła naprawa skrzyni biegów.

Częstym błędem popełnianym przez kierowców jest zamontowanie używanej skrzyni biegów. W przypadku błędów konstrukcyjnych powstałych czas produkcji każda skrzynia będzie miała ten sam problem. Dlatego też zamontowanie używanej skrzyni biegów może dać nam chwilowe zaoszczędzenie gotówki do momentu pojawienia się ponownie tego samego problemu.

Jeśli zastanawiasz się co się dzieje z Twoją skrzynią i ile kosztuje wycena, naprawa lub regeneracja nie czekaj, zadzwoń i opisz nam swój problem zanim będzie za późno. Jesteśmy w stanie naprawić każdą manualną skrzynię biegów.


Umów się na wizytę w naszym warsztacie

Kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku
tylko w godzinach 9:00 - 14:00
Kuba 608 106 979 Paweł 577 157 776
We also speak English
(4.9/5), głosów: 114
Zamów lawetę - serwis skrzyń biegów w małopolsce
Naprawianie automatycznej skrzyni biegów
Rozebrana skrzynia automatyczna
Samochody w warsztacie
Naprawa skrzyni biegów Jeep Grand Cherokee - Kraków
Wymiana części w skrzyni biegów
Serwis automatycznej skrzyni biegów w Mercedes - Rzeszów
Zostaw opinię